Cukiernik.ok-page-001tpszczelarzOK-page-001

CUKIERNIK, TECHNIK PSZCZELARZ

Ogłoszenia


Kierunki kształcenia

Czas trwania KKZ dla kwalifikacji RL.16

KKZ dla kwalifikacji RL.16 właściwej dla zawodu rolnik realizowany jest na podstawie modułowego programu nauczania.

Program KKZ obejmuje 475 godzin.

 

SEMESTR II - harmonogram zajęć od 27.01.2018 r.

SEMESTR 1- rozpoczęcie zajęć 29.09.2017 - HARMONOGRAM ZAJĘĆ

WYKAZ SAL

 


 

- technik leśnik

- technik agrobiznesu

- technik rolnik

- technik żywienia i usług

  gastronomicznych

- technik ekonomista

- technik ekonomista

- technik architektury krajobrazu

- technik obsługi turystycznej

- technik hotelarstwa

- technik pszczelarz nowość

- ogrodnik

- rolnik

- kucharz

- cukiernik nowość

- operator maszyn leśnych

Przedsiębiorczość

Swiatowy Tydzień Przedsiębiorczości 2017

STP

       Z okazji trwającego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 14 listopada uczniowie klasy I TŻ/TL wyjechali we wtorek na wycieczkę dydaktyczną do Rzeszowa. W ramach tego wyjazdu młodzież uczestniczyła w lekcji w NBP dotyczącej rozpoznawania autentyczności polskiego pieniądza a także w warsztatach kreatywości zorganozowanych przez Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju.

Wizyta w rzeszowskim oddziale NBP była dla uczestników wyjazdu bardzo ciekawa. W trakcie zajęć p. Monika Mularz - Dobrowolska - pracownik banku, przedstawila zadania banku centralnego i jego wpływ na funkcjonowanie systemu bankowego oraz całej gospodarki. Pokazała ona również zabezpieczenia stosowane na polskich banknotach. Każdy mógł samodzielnie ocenić sprawdzając poszczególne oznaczenia i zabezpieczenia  posiadanego banknotu o określonym nominale czy jest on autentyczny. Na zakończenie zajęć udaliśmy sie do stanowisk kasowych, aby dokonac wymiany monet 2 i 5-ciozłowych na monety z serii z motywami zwierzęcymi.

    Kolejnym punktem programu wyjazdu był udział w warsztatach kreatywności zorganozowanych przez Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zajęcia pod tytułem "Od pomysłu do przemysłu" poprowadził doświadczony trener - p. Andrzej Lesiak z firmy Imagine. Naszym zadaniem jako uczesników warsztatów było stworzeniew grupach i zaprezentowanie  na forum pomysłu na własny biznes. Była to nie tylko okazja do poznania ciekawych ludzi, ale też do ćwiczenia umiejetnosci autoprezentacji i sztuki wystapień publicznych.

 


 

Dzień Przedsiębiorczości 2017

dzien przeds

Czternasta edycja Dnia przedsiębiorczości odbędzie się 26 kwietnia 2017 r.

Dzień przedsiębiorczości jest projektem sprzyjającym podejmowaniu decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

  • odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Zachącamy wszystkich uczniów szkoły do uczestnictwa w tym programie. Zgłoszenia do p. M. Warcaby.

Więcej informacji na stronie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

 


 

Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich

program regionalnypodkarpacie logoindeks

 

 

Wszystkich, których interesuje tematyka Unii Europejskiej, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat funduszy unijnych, a w szczególności środków do wykorzystania w województwie podkarpackim, zapraszamy do udziału w V edycji konkursu Wiedzy o Funduszach Europejskich.

Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Na laureatów konkursu, jak co roku, czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Chętni uczniowie mogą zgłosić chęć uczestnictwa w konkursie do 10 marca u opiekunów konkursu: p. Moniki Błaż i p. Magdaleny Warcaby. Dla uczestników konkursów prowadzone bedą konsultacje przygotowujące do etapu szkolnego i wojewódzkiego. Termin zajęć zostanie ustalony po zamknięciu listy zgłoszeń.

Etap szkolny konkursu odbedzie się 21 marca 2014 r. Etap wojewódzki, do którego zakwalifikuje się uczestnik, który zdobył najwiecej punktów w etape szkolnym, przewidziany jest na 3 kwietnia 2014 r.

Zachęcamy do zapoznania sie z regulaminem konkursu.

 


 

Znamy wyniki etapu szkolnego Olimpiady Przedsiębiorczosci


Trójka naszych uczniów zakwalifikowała się do etapu okręgowego  Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbędzie się 6 marca 2014 roku na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest "Własna firma". W kolejnym etapie zmagań wezmą udział: Izabela Steczkiewicz, Justyna Rogowska i Andrzej Tasior. Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy są uczniami klasy IV TOT.

W etapie szkolnym Olimpiady uczestniczyło 12 uczniów z klas: II TL, III RAT i IV TOT. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z pytań podzielonych na dwie kategorie: pytania o mniejszym poziomie trudności (za 1 pkunkt) i pytania o większym poziomie trudnosci (za 2 punkty). Dodatkową trudnością tej Olimpiady jest fakt, że za udzielenie błędnej odpowiedzi uczestnikom odejmowane są punkty, co powoduje obniżenie wyniku końcowego.

W tegorocznej edycji wymagana liczba punktów z testu szkolnego do zakwalifikowania się do etapu okręgowego wyniosła 30 punktów. Próg ten udało się przekroczyć Izie, Justynie i Andrzejowi i to własnie oni reprezentować będą naszą szkołę w eliminacjach do etapu centralnego.

Gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia!

 


Olimpiada Przedsiębiorczości

 

alt

 Już 5 grudnia 2013 roku odbędzie się szkolny etap IX edycji  Olimpiady Przedsiębiorczości. W tym roku tematem przewodnim Olimpiady jest „Własna firma” .

 

Na laureatów Olimpiady czekają cenne nagrody: wysokiej klasy sprzęt cyfrowy oraz 10 stypendiów w wysokości 5 tys. zł ufundowanych przez BGŻ. Na zwycięzców czekają również indeksy uczelni wyższych, takich jak Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Uczniowie, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w konkursie mogą korzystać z bazy zadań, kursów e-learning oraz testów interaktywnych dostępnych na stronie internetowej www.olimpiada.edu.pl. Dodatkowo chętni uczniowie mogą przygotowywać się do zmagań w trakcie zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez p. Magdalenę Warcaba.

Panel logowania

online

Obecnie na stronie:

  • 1 Gość

Zespół Szkół w Oleszycach

ul. Zielona 1a
37 - 630 Oleszyce
email: zs@eoleszyce.pl
tel. 16 63 15 055 

  mob. 605 15 38 92 
fax. 16 63 15 055