Kierunki kształcenia

Czas trwania KKZ dla kwalifikacji RL.16

KKZ dla kwalifikacji RL.16 właściwej dla zawodu rolnik realizowany jest na podstawie modułowego programu nauczania.

Program KKZ obejmuje 475 godzin.

 

SEMESTR II - harmonogram zajęć od 27.01.2018 r.

SEMESTR 1- rozpoczęcie zajęć 29.09.2017 - HARMONOGRAM ZAJĘĆ

WYKAZ SAL

 


 

- technik leśnik

- technik agrobiznesu

- technik rolnik

- technik żywienia i usług

  gastronomicznych

- technik ekonomista

- technik ekonomista

- technik architektury krajobrazu

- technik obsługi turystycznej

- technik hotelarstwa

- technik pszczelarz nowość

- ogrodnik

- rolnik

- kucharz

- cukiernik nowość

- operator maszyn leśnych

Podróże

Kapsztad (Cape Town) – widok z góry

W podróżowaniu najbardziej ekscytuje mnie zderzenie wyobrażeń i wiedzy o wybranym skrawku Ziemi z rzeczywistością. Rzeczywistość zawsze wygrywa. To zapachy, dźwięki, kolory i cała magia nowych, odkrywanych miejsc, które z czasem stają się bliskie i znajome. Niekiedy te miejsca leżą całkiem blisko, ale częściej bardzo daleko. Tak, niewątpliwie bardzo daleko leży Kapsztad – miasto uznane za jedno z najpiękniejszych na świecie.
Podzielam tą opinię i całkowicie się z nią zgadzam. Kapsztad leżący u stóp Góry Stołowej naprawdę zachwyca.
Góra Stołowa, płaska jak stół góruje na wysokości 1086 m n.p.m. i bywa często pokryta chmurami. Chmury gromadzą się wyłącznie nad górą, podczas gdy reszta nieba jest błękitna i czysta.
W czasie bezwietrznej i słonecznej pogody widok ze szczytu jest imponujący. Doskonale widoczne jest całe trzymilionowe miasto i sam Ocean Atlantycki. Niedaleko od brzegu znajduje się wyspa Robben. To tam, w więzieniu, przebywał laureat pokojowej nagrody Nobla, pierwszy czarnoskóry prezydent RPA, Nelson Mandela.
Już na lądzie, ale nad oceanem, z łatwością można rozpoznać stadion wybudowany na potrzeby rozgrywek piłkarskich mistrzostw świata w 2010 roku. Stadion ma owalny kształt – z założenia ma on przypominać garnek typowy dla kuchni południowoafrykańskiej, i w sumie taki garnek przypomina.
Nieco dalej rozciąga się port i dzielnica handlowo – rozrywkowa Waterfront z Two Oceans Aquarium. Tuż za nią ciągną się zabudowania kolejnych nowoczesnych dzielnic, gdzie wśród wieżowców i hoteli kryją się prawdziwe „perełki”, czyli domy z czasów kolonialnych (np. wzdłuż ulicy Long), muzeum złota, lub kolorowe domki z czasów niewolnictwa (w dzielnicy Bo-Kaap). Widać też kopułę planetarium razem z South African Muzeum, do którego warto zajrzeć na seans pokazujący południowe niebo nocą.
Do podnóża Góry Stołowej sięgają też ogrody Kirstenbosch. Ilość roślin w ogrodach i ich rozmieszczenie czyni z tego miejsca bez wątpienia raj na Ziemi. Ogrody podzielono na kwatery tematyczne. Nie może tam zabraknąć oczywiście roślinności rodzimej, czyli niespotykanej nigdzie na świecie formacji fynbos i rośliny narodowej – protei w kilkunastu odmianach.
Z Góry Stołowej widać też jeszcze jedno wzgórze. To Signal Hill. A dalej? Dalej Kapsztad otaczają winnice. Tam też jest ciekawie.

Galeria zdjęć

Agnieszka Kapel

Panel logowania

online

Obecnie na stronie:

  • 2 Gości

Zespół Szkół w Oleszycach

ul. Zielona 1a
37 - 630 Oleszyce
email: zs@eoleszyce.pl
tel. 16 63 15 055 

  mob. 605 15 38 92 
fax. 16 63 15 055