Cukiernik.ok-page-001tpszczelarzOK-page-001

CUKIERNIK, TECHNIK PSZCZELARZ

Ogłoszenia


Kierunki kształcenia

Czas trwania KKZ dla kwalifikacji RL.16

KKZ dla kwalifikacji RL.16 właściwej dla zawodu rolnik realizowany jest na podstawie modułowego programu nauczania.

Program KKZ obejmuje 475 godzin.

 

SEMESTR II - harmonogram zajęć od 27.01.2018 r.

SEMESTR 1- rozpoczęcie zajęć 29.09.2017 - HARMONOGRAM ZAJĘĆ

WYKAZ SAL

 


 

- technik leśnik

- technik agrobiznesu

- technik rolnik

- technik żywienia i usług

  gastronomicznych

- technik ekonomista

- technik ekonomista

- technik architektury krajobrazu

- technik obsługi turystycznej

- technik hotelarstwa

- technik pszczelarz nowość

- ogrodnik

- rolnik

- kucharz

- cukiernik nowość

- operator maszyn leśnych

Podróże

Kapsztad (Cape Town) – widok z góry

W podróżowaniu najbardziej ekscytuje mnie zderzenie wyobrażeń i wiedzy o wybranym skrawku Ziemi z rzeczywistością. Rzeczywistość zawsze wygrywa. To zapachy, dźwięki, kolory i cała magia nowych, odkrywanych miejsc, które z czasem stają się bliskie i znajome. Niekiedy te miejsca leżą całkiem blisko, ale częściej bardzo daleko. Tak, niewątpliwie bardzo daleko leży Kapsztad – miasto uznane za jedno z najpiękniejszych na świecie.
Podzielam tą opinię i całkowicie się z nią zgadzam. Kapsztad leżący u stóp Góry Stołowej naprawdę zachwyca.
Góra Stołowa, płaska jak stół góruje na wysokości 1086 m n.p.m. i bywa często pokryta chmurami. Chmury gromadzą się wyłącznie nad górą, podczas gdy reszta nieba jest błękitna i czysta.
W czasie bezwietrznej i słonecznej pogody widok ze szczytu jest imponujący. Doskonale widoczne jest całe trzymilionowe miasto i sam Ocean Atlantycki. Niedaleko od brzegu znajduje się wyspa Robben. To tam, w więzieniu, przebywał laureat pokojowej nagrody Nobla, pierwszy czarnoskóry prezydent RPA, Nelson Mandela.
Już na lądzie, ale nad oceanem, z łatwością można rozpoznać stadion wybudowany na potrzeby rozgrywek piłkarskich mistrzostw świata w 2010 roku. Stadion ma owalny kształt – z założenia ma on przypominać garnek typowy dla kuchni południowoafrykańskiej, i w sumie taki garnek przypomina.
Nieco dalej rozciąga się port i dzielnica handlowo – rozrywkowa Waterfront z Two Oceans Aquarium. Tuż za nią ciągną się zabudowania kolejnych nowoczesnych dzielnic, gdzie wśród wieżowców i hoteli kryją się prawdziwe „perełki”, czyli domy z czasów kolonialnych (np. wzdłuż ulicy Long), muzeum złota, lub kolorowe domki z czasów niewolnictwa (w dzielnicy Bo-Kaap). Widać też kopułę planetarium razem z South African Muzeum, do którego warto zajrzeć na seans pokazujący południowe niebo nocą.
Do podnóża Góry Stołowej sięgają też ogrody Kirstenbosch. Ilość roślin w ogrodach i ich rozmieszczenie czyni z tego miejsca bez wątpienia raj na Ziemi. Ogrody podzielono na kwatery tematyczne. Nie może tam zabraknąć oczywiście roślinności rodzimej, czyli niespotykanej nigdzie na świecie formacji fynbos i rośliny narodowej – protei w kilkunastu odmianach.
Z Góry Stołowej widać też jeszcze jedno wzgórze. To Signal Hill. A dalej? Dalej Kapsztad otaczają winnice. Tam też jest ciekawie.

Galeria zdjęć

Agnieszka Kapel

Panel logowania

online

Obecnie na stronie:

  • 1 Gość

Zespół Szkół w Oleszycach

ul. Zielona 1a
37 - 630 Oleszyce
email: zs@eoleszyce.pl
tel. 16 63 15 055 

  mob. 605 15 38 92 
fax. 16 63 15 055